דרייב

סרט דרמה אמריקאי של במאי הסרט ניקולס וינדינג רפן, שהשתתף בתחרות קאן 2011 וזכה בקטגוריה הבמאי הטוב ביותר. למרות, שבמאי הוא דני, הסרט כולו צולם בלוס אנג’לס בהשקעה של 15 מיליון דולר. תסריט הסרט התבסס על ספר של ג’יימס סאליס ונכתב על ידי חוסיין אמיני.

תקציר של סרט

בסרט מוצג סיפור של נהג פעלולים בהוליווד, ביום יום הוא עובד במוסך ואינו מרבה לדבר. לפעמים הוא משמש כנהג מילוט שכיר של שודדים. בהמשך הסרט הוא עובר להתגורר בבניין חדש ומתאהב בשכנתו איירין. איירין נשואה ומחכה לשחרורו של בעלה מהכלא. כעבור זמן, בעלה סטנדרד משתחרר, אבל יש לו “עניינים” לסיים, הוא חייב סכום כסף גדול ובשביל למנוע פגיעה של פשעים באיירין ובנם הוא חייב לבצע עבודת שוד. הוא פונה לעזרה לנהג.

דרייב

נהג, אשר לעולם אינו חושף את שמו, אינו עובד עם אותו אדם פעמיים, מקפיד על פרק זמן מוגבל לכל משימה מסכים לעזור לסטנדרד לשדוד את בית עבוט. הוא לא ידע, שהוא הולך להסתבך עם אנשי הפשע הגדולים.

שוד יוצא לדרך, אך במהלכו הכל מסתבך – סטנדרד נורה למוות, ונהג ושותפה שלישית מצליחים לברוח. הם מצליחים להתחמק ממוכנית מרדף של פושעים, שרצו לרמות את סטנדרד ואת הנהג, ונהג מגלה שסכום הכסף, ששדדו יותר גבוהה משנאמר בהתחלה. האנשים של קוק, הפושע הגדול מוצאים את השניים במלון ומנסים להרוג אותם, אך נהג רק נפצע.

אנשי העולם התחתון רבים למי שייך הכסף, באותו הזמן נהג מצליח להרוג את אנשי של נינו ורוצה להעביר את כסף לברני, אך נדקר על ידיו. נהג לא נשאר חייב, הוא דוקר והורג את ברני ומשאיר את תיק עם שלל לידו. הסרט נגמר בזה, שנהג עוזבת את המיקום. לא היה ברור אם הוא נשאר בין החיים או לא , אלו הערה של במאי שנהג שרד בשביל הרפתקאות חדשות.

בסרט השתתפו

ריאן גוסלינג ילם את נהג

קארי מאליגן – איירין

אלברט ברוקס בתפקיד ברני רוז

בריאן קראנסטון – בעל המוסך

כריסטינה הנדריקס – שותפה לשוד בלאנש

רון פלרמן – מאפיונר נינו

אוסקר אייזק – בעלה של איירין