ויקי כריסטינה ברצלונה

סרט של במאי וודי אלן, שהוצג בפסטיבל הקולנוע בקאן בשנת 2008. תקציב של הסרט הזה עמד על כחמש עשר מיליון דולר, שזה סכום מוכב.  זו דרמה רומנטית, שקיבלה פרס – גלובוס הזהב לסרט הקומי הטוב ביותר. גם שחקנית פנלופה קרוז, זכתה בפרס האוסקר בקטגוריה השחקנית המשנה הכי טובה.

תקציר של הסרט ויקי כריסטינה ברצלונה

הסרט מציג את סיפורם של שתי נשים  ויקי וכריסטינה. הן צעירות אמריקאיות, שהגיעו להתארח בקיץ אצל קרובי משפחה מארק וג’ודי, שגרים בספרד, בעיר ברצלונה.

ויקי כריסטינה ברצלונה

ויקי היא רצינית, וכבר מאורסת, כריסטינה להפך יותר זורמת וחופשיה. בהמשך הסרט הן הכירו את חואן אנטוניא גונזלס. חואן צייר, שמציע לשתיהן לשכב איתו במהלך טיול לעיירה, שבה הוא מתגורר.

כמובן, שויקי אינה מסכימה להצעה, אבל כריסטינה משכנעת את ויקי והן יוצאות לטיול עם חואן. בטיול, חואן מנסה לשכב עם שתיהן, אבל באותו היום כריסטינה אינה חשה בטוב, לכן היא לא נשארת איתם, אך ויקי נפלה קורבן לפיתוי של חואן. בהמשך הסרט, כריסטינה יוצאת עם חואן והרפתקה עם ויקי נשארת מאחור. עם הזמן כריסטינה עוברת לגור עם חואן, אבל באותו הזמן גם מריה, גרושתו עברה אליו. כך יוצא שהם מנהלים מערכת יחסים משולשת, עד שכריסטינה מחיטה לעזוב.

במקביל מתקיימת חתונה של ויקי עם ארוסתה, אך המפגש עם חואן השאיר בה חותם חזק, היא מתגעגעת לתשוקה שהתעוררה ביניהם. אפילו יזמה פגישה איתו, אך זה לא הביא למשהו טוב וויקי חוזרת עם בעלה לארצות הברית. זמן מה אחרי זה, גם כריסטינה חזרה.

שחקנים

חאווייר ברדם – הצייר הכריזמטי חואן אנטוניו גונזלס

כריס מסינה – ארוס ואחרי זה גם בעל של ויקי

סקרלט ג’הנסון בתפקיד של כריסטינה

פנלופה קרוז – גרושתו של חואן מריה אלנה

רבקה הול, גילמה את דמות של ויקי

אתם מוזמנים להיזכר בעוד סרטים, שהוקרנו פעם בקולנוע הנוסטלגי הזה בעמוד סרטים שהוקרנו בקלונוע דיזינגוף