חלום אריזונה

סרט של במאי אמיר קוסטריצה, אשר צולם בשנת 1991 יצא לאור ב1993. הסרט הופק בתקציב של כ113 אלף דולר על ידי סטודיו בשם “STUDIO CANAL”

תקציר של הסרט

אקסל, מגיע לחתונתו של דוד ליאו לאריזונה.  דוד ליאו מנסה לשכנע את אקסל להישאר באריזונה ולעזור בעסק משפחתי בתחום מכירת מכוניות. אקסל משתכנע ומקבל את ההצעה. באותו הזמן, הוא פוגש שתי נשים: אם – איליין ובתה החורגת – גרייס. איליין חולמת לבנות מכונה ולעוף בעזרתה, לעומתה גרייס רוצה להתאבד או להירצח, מכיוון שהיא מאמינה שתקום לתחייה כצב.

חלום אריזונה

אקסל מנהל מערכות יחסים מקבילות עם שתי נשים המוזרות ביותר. הוא מתאהב באיליין, ומנסה לבנות לה מטוס. גרייס מנסה לחבל כל הזמן במטרה, שאקסל יהרוג אותה. לעומת הקשיים, אקסל מצליח לבנות את המטוס ולעלות אותו לאוויר, אך הוא מתרסק. לא עובר זמן רב וגרייס הופכת למאהבת של אקסל.

בהמשך הסרט ליאו מקבל התקף לב ונפטר. אקבל מקבל החלטה לחזור לאיליין והיא מקבלת אותו, למרות שנטש אותה זמן רב. אקסל ממשיך בתהליך בניית המטוס ומביא אותו כמתנה ליום הולדת של איליין, אך ברק פוגע בו והוא נשרף. בסוף הסרט גרייס מתאבדת ואקסל נרדם בחנות של מכוניות של דודו ושוב חולם על הדג, שבורח ממנו.

בתפקידים הראשיים שיחקו:

ג’וני דפ – מגלם את דמות של אקסל

פיי דאנאוויי, משחקת את איליין

ג’רי לואיס – בתפקיד דוד ליאו

לילי טיילור משחקת את גרייס.

הסרט התאפיין בצילומים מבריקים ומוזיקה יפה. הוא זכה בשני פרסים בפסטיבל הסרטים בברלין.