חצות בפריס

קומדיה רומנטית של וודי אלן, אשר היה גם הבמאי וגם התסריטאי של הסרט. סרט שימש כפתיחה של פסטיבל קאן בשנת 2011 . זה אחד מהסרטים המצליחים של הבמאי היהודי המפורסם. סרט מציג את הזוג המאורס, שמגיע עם הורי האישה לבקר בפריז. הסרט קיבל פרס אוסקר בקטגוריה התסריט המקורי הטוב ביותר.

תקציר של הסרט

זוג מאורס גיל ואינז מצטרף לנסיעה לפריז להורים של אינז. גיל הוא תסריטאי, אבל חלומו הגדול להיות הסופר. כרגע  הוא עוסק בכתיבת הרומן הראשון שלו, והוא ממש מתאהב בפריז ובאווירה המיוחדת של העיר.

בהמשך הסרט גיל ואינז נפגשים עם זוג אחר, פול ובייטס. הם הגיעו לפריז בעקבות ההזמנה, שקיבל פול – להעביר הרצאה בסורבון. גיל אינו מתחבר לזוג החברים החדשים, מכיוון שלא אוהב את התנהגות של פול, שמנסה להציג את עצמו, כמומחה בכל נושא.

חצות בפריס

ערב אחד, לאחר בילוי משותף באירוע טעימות יין, אינז הלכה עם פול ובייטס לריקודים. גיל באותו הזמן חוזר לבית מלון, אך בדרך, לידו עוצרת מונית ומזמינה אותו להצטרף אליהם. הם מגיעים למסיבה, אך המסיבה הזאת, אינה רגילה – זו מסיבה, שמתרחשת בשנות ה20. גיל מופתע לגלות, שהוא נסע בזמן. במסיבה גיל פוגש את הסופר פיצג’רלד ואשתו, פסנתרן קוך פורטר, סופר ארנסט חמינגוואי. האחרון, אפילו מסכים להראות את הרומן של גיל לגרטרוד שטיין. זמן עובר מאוד מהר, וגיל מצא את עצמו במלון.

הוא מספר לאינז על כל מה שהתרחש בלילה הקודם, אך אינז לא מאמינה לו. לכן הוא מזין אותה להצטרף אליו בערב. בעות הערב הם הולכים לאותו מקום וממתינים שעות, אך לא קורה שום דבר, אינז חוזרת למלון. אך מונית מגיעה עם צלצול של פעמון החצות.  המפגשים האלו, עם דור של שנות ה20, נהיים קבועים. במהלכם גיל פוגש עוד דמויות מפורמסות נוספות, כגון סלבדור דאלי, פיקאסו, גרטרוד סטיין, אליוט וגם את אדריאנה, בת זוגו של פיקאסו. גיל מתאהב בה.

בהווה, הוא מוצא ורוכש את ספר זיכרונות, שכתבה אדריאנה ומגלה בו קטע, שבו מסופר על אהבתה לתייר אמריקני בשם גיל, ועל חלומה לקבל ממנו במתנה עגילים. כמובן, גיל מגשים את החלום שלה, ובמפגש אדריאנה מספרת לו, שהיא רוצה לחזור לתקופת הזמן הקודמת. כאשר הם חוזרים לשם, הם פוגשים את האנשים שחיים בתקופה ההיא והם מספרים, שהיו מעדיפים לגור תקופה אחת קודם.

גיל מתחיל להבין, שהתחושה של געגוע מאפיינת לכל האנשים. כנראה, שתחושה של דשא של שכן ירוק יותר מתאימה גם במקרים האלו. גיל מנתק קשר עם אינז ונשאר בפריז. בהמשך הוא הכיר בחורה אחרת בשם גבריאל.

שחקנים

אוון וילסון ורייצל מקאדמס בתור גיל ואינז

מריון קוטיאר

מייקל שין בתור פול