חשופות

סרט דרמה, שמבוסס על סיפור אמתי של אישה אמיצה, שמצאה את עצמה נאבק למען הנשים. הסרט, ברובו, מיוצר על ידי נשים. הסרט מבוסס על סיפורה של קתרין בולקובל, אישה אמריקאית, שוטרת בארצות הברית, שהייתה נציגת האו”ם בבוסניה לאחר מלחמה. היא לא הייתה מלווה באידיאולוגיה מסוימת, המטרה היחידה הייתה להרוויח יותר כסף. מלהתחיל היא רצתה לעבור ליחות בעיר שבה מתגוררת ביתה, אבל התוכנית לא צלחה. לכן, כאשר הציעו לה להתנדב תמורת משכורת גבוהה פי כמה מי מה שהיא הייתה מקבלת. בזמן שירותיה היא גילתה וחשפה איך קצינים וחיילים ניצלו את כוחם, ותחת חסינות דיפלומטית עסקו בסחר בנשים.

תקציר של הסרט חשופות

לאחר הגעה לבוסניה, קתרין התאקלמה מאוד מהר בפן המקצועי ואפילו קיבלה קידום. יום אחד למשרדיה נכנסה אישה צעירה, בשם ריה וחשפה בפניה את הסודות המסתורים. מתברר, שריה הועברה לבוסניה והוחזקת כבת ערובה, היא נאלצה להתעסק בזנות ועוברת יום יום אירועי אלימות קשה.

חשופות

קתרין מתחילה לחפש את המידע ולבנות תיקים. היא מוצאת המון מידע והוכחות לכך שלא רק פטרונים הבוסנים נמצאים בתמונה אלא גם אלו, שנמצאים בדרג הגבוה מעליה ואמורים לשרת את המדינה שלה. מהר מאוד קתרין נתקלת גם לכך, שסיפור הזה מוכר להרבה אנשים בשטח, אלך כולם מנסים לשתוק ולהתעלם. כמו כן, מהר מאוד היא נתקלת בתופעה מעניינת: העמיתים, שמשרתים איתה אינם לצידה. זה באחרי זה הם נוטשים אותה ומשארים לבד במערכה. בנוסף, ממש רגע לפני שריה הייתה אמורה למסור את עדותה בצורה מסודרת, היא נחטפה.

אבל קתרין, אינה נרגעת, היא ממשיכה לאסוף את כל החומרים ולפנות לאנשים, הממונים אליה. אבל גם כאן, מסיבות משלהם הם לא מעוניינים לפתוח את “תיבת פנדורה” הזו. להפך הם מנסים תחילה לשכנע אותה אחרי זה לשבור אותה לעזוב את הנושא. הם בבירור נותנים לה להבין, שאינם מעוניינים בפיצוץ הפרשה. כאשר הם מבינים שלא יצליחו לעצור את קתרין – היא מקבלת את מכתב התפטרות.

כאן כבר, היינו חושבים שהכל אבוד, אבל קתרין לא יכולה להשאיר את הדברים מאחור. היא בטוחה, שהפשע הזה חייב להיעצר והפרשה להיחשף. היא ניסתה לגנוב את המסמכים מהמשרד. למרות, שקתרין הצליחה במשימה שלה לחשוף את הפרשה, אך זה לא כל כך הביא לתדהמה גדולה בארצות הברית, (רב המשרתים היו אמריקאים) אלא יותר באירופה.  הסרט חשופות מדבר על נושא, שאסור להסיר אותו  מסדר היום גם בזמן הנוכחי.

בסרט השתתפו:

רייצ’ל וייז

מוניקה בלוצ’י

ונסה רדגרייב

לוק  טרדווי

דיוויד סטראתירן