לעזוב את לאס וגאס

לעזוב את לאס וגאס הוא סרט דרמה רומנטית אמריקאי משנת 1995. הוא מספר את הסיפור של אלכוהוליסט אובדני המגיע ללאס וגאס כדי לסיים את חייו על ידי שתייה ופוגש שם זונה, בודדה ולמרבית הפלא שניהם נקשרים לתקופה קצרה.

תקציר של סרט לעזוב את לאס וגאס

בן סנדרסון הוא תסריטאי בהוליווד המכור לאלכוהול. בעיית השתייה שלו גורמת לאשתו לעזוב אותו עם בנם ולפיטוריו ממקום עבודתו. בכסף שהוא מקבל כפיצויי פיטורים הוא קונה כמות גדולה של בקבוקי אלכוהול, שורף את כל התמונות המשפחתיות ונוסע ללאס וגאס כדי להמשיך לשתות שם עד מותו.

לעזוב את לאס וגאס

בסיור בלאס וגאס הוא נתקל בזונה בשם שרה לאחר שכמעט דרס אותה, שיכור לחלוטין. הוא מגיע לחדר מוטל שכור וממשיך לשתות. שרה נתונה למרותו של סרסור אלים בשם יורי המכה אותה ומתעלל בה. ביום השני שוב פוגש בן בשרה ומבקש את שירותיה תמורת 500 דולר, אך אין הוא מעוניין בסקס אלא באדם שיוכל לדבר אתו. מתפתח ביניהם דו-שיח ובו הם מסכימים, כי היא לא תדבר על השתייה שלו והוא לא ידבר על הזנות שלה.

יורי נרדף על ידי עבריינים וכדי להגן על שרה הוא משחרר אותה לנפשה. היא נפגשת שוב עם בן ומשכנעת אותו לעבור לדירתה השכורה. הם מתחילים לצאת ולבלות בקזינו ובמקומות אחרים, אך בן ממשיך לשתות ומתפרע והם נזרקים מכל המקומות. שרה מבקשת מבן לפנות לרופא והוא בתגובה עוזב אותה, בוגד בה וחוזר למלון שם הוא ממשיך לשתות.

בצר לה מסכימה שרה לקיים יחסי מין עם שלושה גברים. האירוע נגמר באונס קבוצתי ברוטלי. היא חוזרת לדירתה מושפלת וחבולה. היא מקבלת טלפון מבן וממהרת לחדרו שם הוא נמצא במצב קשה. היא שוכבת אתו וזמן קצר לאחר מכן הוא מת.

הרכב השחקנים

בתפקידים הראשיים משחקים ניקולס קייג’ בתור בן סנדרסון ואליזבת שו בתור שרה. בעקבות התפקיד זכה קייג’ בפרס אוסקר לשחקן הטוב ביותר ובפרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר – דרמה. שו הייתה מועמדת לפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר ולפרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר – דרמה.

התסריט נכתב על ידי מייק פיגיס שגם ביים את הסרט ומבוסס על הרומן הסמי – אוטוביוגרפי של ג’ון או’בראיין (אנ’) שהתאבד שבועיים לאחר התחלת הצילומים.