מיליון דולר בייבי

סרט דרמה של במאי קלינט איסטווד. בשנת 2004 במאי המפורסם, שעל חשבון נרשמו המון סרטים, קיבל את הפרס האוסקר השני בחייו כבמאי. סרט מציג את סיפורה של מתאגרפת, שרוצה להפוך להיות מקצוענית עם עזרה של מאמן מזדקן. הסרט זכה לביקורות מצוינות והצלחה מסחררת, היה בין מועמדים לשבע פרסי אוסקר, ארבע מתוכם הוא קיבל.

תקציר של הסרט

מתאגרפת חובבנית בשם מגי פיצג’רלד שואפת להגיע לספורט מקצועי ופונה עם בקשת עזרה למאמן אגרוף מזקן – פרנק דאן. אבל פרנק אינו מסכים לבקשה של מגי, האגרוף – זה אינו תחום לנשים. אבל מגי מסרבת לקבל את התשובה. היא ממשיכה להתעקש, שאיתה הוא יכול להגיע רחוק ומתאמנת באולם האימונים שלו עם מאמן, שהוא ידיד של פרנק – סקראפ. בעזרתו של סקראפ ובעזרת הנחישות שלה, מגי מצליחה לשכנע את פרנק לקחת אותה תחת חסותו.

מיליון דולר בייבי

אכן, זה היה כך. בסיועו ובהדרכתו של פרנק מגי מצליחה במהירות להתקדם לצמרת של תחום האגרוף. במקביל לאימונים אינטנסיביים, שבהם מתאגרפת הצעירה ממוקדת במטרה ונחושה להצליח, בין מגי ופרנק נרקם קשר משפחתי, של ” אב ובת” וזה לא פלא. מגי באה ממשפחה הרוסה, ללא השכלה, ועובדת לצורך מחייתה כמלצרית. פרנק אינו בקשר עם הבת שלו.

בקרב המכריע נגד אלופת העולם, מגי נפצעת בעמוד השדרה  על ידי יריבתה, שמרמה ונותנת לה אגרוף בסיום הסיבוב. המכה הזאת  תהיה גורלית, היא הופכת את מגי למשותקת בכל הגוף וגם נהיית נקודת הסיום של קריירה הספורטאית. פרנק חש אשם, שהכניס אותה לכל העניין הזה. הוא מטפל בה ומנסה לעזור, אבל מאוד מהר הם מבנים שהמצב הוא בלתי הפיך. מגי מודה לפרנק על כך בזכותו הגשימה את החלום ומבקשת ממנו לעזור לה למות. היא אינה רואה את חייה כמשותקת. פרנק אינו רוצה לקבל את זה, אך לאחר ניסיון התאבדות אינו מוצלח של מגי הוא נעתר לבקשת ומזריק לה אדרנלין.

פרנק, עוזב את עולם האגרוף, נוטש את הבית ועובר לנהל פונדק דרכים קטן.

שחקנים הראשיים של סרט מיליון דולר בייבי

  • קלינטון איסטווד בתפקיד מאמן המזדקן פרנק דאן
  • הילרי סוונק – בתור מתאגרפת הצעירה מגי פיצג’רלד
  • מורגן פרימן בתפקיד ידידו של פרנק ומתאגרף לשעבר, שאימן את מגי.