נשיקת אשת העכביש

נשיקת אשת העכביש

נשיקת אשת העכביש, היה הסרט הראשון, שהוקרן בקולנוע דיזינגוף. הוא סרט דרמה, שנוצר בשיתוף פעולה עם ברזיל בשנת 1985. הסרט מבוסס על ספר של הסופר ארגנטינאי מנואל פויג.  הסרט קיבל פרס אוסקר בשנת 1985 בקטגוריה הסרט הטוב ביותר. בנוסף היה מועמד לפרסי אוסקר בקטגוריות: הבמאי הכי טוב ותסריט.

תקציר של סרט נשיקת אשת העכביש

הסרט מתחיל ממפגש של שני אסירים לואיס מולינה וולנטין ארווגי, שכלואים בכלא ברזילאי.  ולנטין, הוא עיתונאי, שנאסר בשל היותו חבר במחתרת שמאלנית קיצונית. מולינה, הומוסקסואל נשי, אשר נידן לשמונה שנים של מאסר בשל קיום יחסי מין עם קטין. שני עולמות שונים, שנפגשו במקום אחד. ולנטינו מדוכא ושבור, הוא לא יכול להתגבר על געגועים לחברתו מרתה. הוא קצר רוח ואינו יכול לסבול את המולינו ואת הסיפורים, שהוא מספר יכול להיות שזה איתות פנימי, לכך שמשהו לא בסדר, אבל ולנטין אינו מודע לכך כלל.  הוא גם לא יודע, שמולינו לא סתם נמצא בתא יחד איתו, הוא הושתל על ידי מנהל הכלא לצורך קבלה והעברת מידע מולנטינו, כולל שמות חבריו. מולינו גם מספר לו תקציר סרט, שרואה על רצח של זמרת, שהייתה מאוהבת בקצין נאצי ונרצחה על ידי אחד מחברי של מחתרת הצרפתית.

נשיקת אשת העכביש

לאחר, שולנטינו מתחיל לסבול מכאבי בטן ושלשולים בעקבות אוכל מורעל בכוונה על ידי מנהל הכלא, ומולינו עוזר לו ומטפל בו במסירות, היחסים שלהם מתחילים להתחמם והם מתקרבים אחד לשני. מולינו מתאהב בולנטינו. המנהל הכלא מציע למולינו שחרור מוקדם תמורת דיבוב של ולנטינו ותקווה שהוא יביא אותם לחברי המחתרת האחרים. מולינו מבקש גם ארוחת מלאכים לתא ומקבל.

לפני שחרורו, ולנטין מוסר לו מספר טלפון של חבריו למחתרת. ולנטינו יוצא מבית כלא, אחריו עוקבת משטרה החשאית. הוא מתקשר מטלפון הציבורי לאותו מספר שנתן ולנטינו בשביל למסור לחברים הודעה. בזמן הפגישה מתחיל קרב יריות, שבו חברי מתחרת יורים במולינו, מכיוון שחושדים שהוא הסגיר אותם למשטרה. שוטרים אוספים אותו פצוע ומנסים להוציא ממנו את המספר טלפון תחת איומים, אבל מולינו מת והם זורקים אותו למזבלה. גם סוף של ולנטינו הוא טרגי, בדיוק כמו של חבר.