סקס, שקרים ווידיאוטייפ

סרט דרמה  “סקס, שקרים ווידיאוטייפ” של במאי אמריקאי סטיבן סודברג משנת 1989, שזכה בפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן, אשר התקיים בשנת 1989. הסרט נמצא בארכיון הסרטים הלאומי של ארצות הברית, עקב חשיבות רבה בפן היסטורי ותרבותי. בסרט מתועד סיפורם של ארבעה אנשים צעירים, פרקליט, שבוגד באשתו עם גיסתו, רעייתו וחבר ילדותו.

תקציר של הסרט

נישואים של ג’ון, ערוך דין מצליח ואן מתבררים כלא כל כך מוצלחים. ג’ון בוגד באשתו אן עם אחותה סינתיה בישוף. אבל הכל הולך להשתנות, מכיוון שלעיירה מגיע גרהאם דלטון, חבר ילדות של ג’ון. גרהאם, נראה מזקן וחסר אמצעים וג’ון מזמין אותו להתארח אצלם בבית. חברים נזכרים בימי בית הספר, אבל ג’ון אינו מודע לכך, שגרהאם אינו מספר לו את כל האמת. אן בתורה מנסה להבין מי זה גרהאם.

בין אן וגרהאם מתפתחת מערכת יחסים מעניינת, ואן מצליחה לגרום לגרהאם לספר לה מה הוא מסתיר. מתברר, שגרהאם חווה קושי ביצירת קשרים עם נשים, לכן מצלם איתם ראיונות על חוויותיהן המיניות בווידאו ואז פורק את יצריו המיניים בעזרת אוננות מול דמותן, שמופיעות על מסך הטלוויזיה.

סקס, שקרים ווידיאוטייפ

אן הולכת להיפגש עם סינתיה בבר ומנסה ליצור איתה יחסים חביבים, זה לא כל כך צלח. סינתיה נפגשת עם גרהאם. הוא מקליט את ראיון החשפני שלה לגבי חייה המיניים. לאחר מכן, סינתיה מספרת לאן על הראון וגם על מה שעשתה בו עם עצמה מול מצלמה ומול גרהאם. אן לא כל כך פתוחה לקבל את הסיפור של סינתיה, אפילו נגעלת.

היחסים עם ג’ון מתחממים, בזמן הניקיון בחדר שינה היא מוצאת עגיל של סינתיה ומתחילה לחשוד שהוא בוגד בה. זה גרום לה לקבל החלטה ולקחת חלק בראיונות של גרהאם.  היא הולכת אליו ובראיון חושפת את החיים המיניים הלא מוצלחים עם ג’ון בצורה הכי פתוחה. סינתיה באותו הזמן אינו רוצה לראות את ג’ון.

לאחר ויכוח סוער בין אן לג’ון, שבו היא ביקשה להתגרש, ג’ון מגלה על הראיונות החשפני, שהיא עשתה.

בסוף הסרט, כאשר הצופים יחד עם ג’ון נחשפים לראיון שבו צולמה אן, כולם מבינים, שגם אן וגם גראהן מצליחים להתגבר על הקשיים שלהם בנושא האינטימיות.

בסרט השתתפו:

גיימס ספיידר בתפקיד של גרהאם

אנדי מקדואל בתפקיד של אן

פיטר גלאגר, שיחק את ג’ון, בעלה של אן

לורה סאן גאקומה גילמה את סינתיה