על סף תהום

על סף תהום

שנה: 2010
שפה: אנגלית
ארץ: ארה”ב
אורך הסרט: 126 דקות
תאריך יציאה: 28.1.10


תקציר הסרט:
“על סף תהום” הוא מותחן פסיכולוגי טעון המתרחש בצומת בין הון ושילטון. תומס קרייבן (מל גיבסון) הוא בלש ותיק במחלק הרצח של בוסטון ואב חד הורי. כשבתו בת ה-24, אמה (בויאנה נובאקוביק, “קחי אותי לגיהינום”), נורית על סף דלתו, כולם מניחים כי הוא היה המטרה.
אך הפרטים הקטנים אינם מסתדרים ואט אט הוא מתחיל לחשוד כי המציאות מורכבת הרבה יותר, והוא יוצא למשימה לגלות את כל הסודות בחייה ומותה של בתו. חקירתו לוקחת אותו אל עולם מקביל ומסוכן של קנוניות תאגידים, טיוחים ממשלתיים ורצח ומפגישה אותו עם סוכן ממשלתי אפלולי, דאריוס ג’דבורג (ריי וינסטון) שנשלח לנקות את הראיות המפלילות ברצח הבת. חיפושו של קרייבן אחר תשובות שישפכו אור על התעלומה הופך למסע רצוף קשיים, תלאות, רגשות, גילויים וגאולה.

צוות ההפקה
בימוי – מרטין קמפבל
תסריטאי – ויליאם מונהן ואנדרו בובל
עריכה – סטיוארט ביירד
צילום – פיל מהוקס
מוסיקה – הרווארד שאו

קצת על השחקנים הראשיים
מל גיבסון
– גיבסון קיבל את הכרתו הראשונית בסדרת סרטי “מקס הזועם”, הפך לכוכב בעקבות סדרת סרטי “נשק קטלני” המצליחה של סוף שנות ה- 80 ומאז השתתף בסרטים רבים נוספים, בינהם: “טקילה סנרייז”, “אייר אמריקה”, “ציפור על תיל”, “מה נשים רוצות”, ו”סיינס”. בנוסף ביים ארבעה סרטים:“איש ללא פנים” ב- 1993; “לב אמיץ”, סרטו השני, בו גם כיכב, היה מועמד לעשרה פרסי אוסקר וזכה בחמישה, בינהם פרס הבימוי ופרס הסרט הטוב ביותר; סרטו השלישי “הפסיון של ישו” עורר הדים רבים עם הפצתו והפך לאחד משוברי הקופות הגדולים בתולדות הקולנוע וכן הסרט “אפוקליפטו”.
ריי וינסטון – ווינסטון השתתף בסרטים רבים ביניהם: “אינדיאנה ג’ונס וממלכת גולגולת הבדולח“, “ביוולף”, “הסגת גבול”, “סוויני טוד”, “השתולים”, “ההצעה”, “סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים”, “המלך ארתור”, “קולד מאונטיין”, “המשחק של ריפלי”, “ג’ימי גרימבל”, “לצאת נקי”, “אגנס בראון” ועוד.
דני יוסטון – השתתף בסרטים: “וולברין”, “המספר 23”,  “לידה”, “21 גרם”, “הגנן המסור”, “הילדים של מחר”, “מארי אנטואנט”, “הטייס” ועוד.