פריחה מאוחרת

סרט דרמה של ז’ולי גברס, לראשונה הוקרן בשנת 2011 בפסטיבל הסרטים המפורסם בברלין. הסרט קיבל ביקורות רבות ומגוונות.

תקציר של הסרט

בסרט מוצג סיפור של בני הזוג, בני שישים, שגרים בלונדון. מרי, לאחר קריירה כאשת החינוך נמצאת בגמלאות והחליטה לשפץ ולעצב את הבית מחד, שיתאים לגיל המבוגר. אדם לעומתה, אינו אוהב שינויים ורוצה להמשיך בקריירה של כאדריכל. אבל נפגע מאוד כאשר הוצע לו לקחת פרויקט של תכנון בית אבות. הוא חושב, שעם ניסיון שלו הוא יכול לבצע עבודות יותר מעניינות. בעקבות עצה של עובדת במשרד אדם מחליט אדם להשתתף בתחרות לעיצוב מוזיאון חדש .

פריחה מאוחרת

במהלך עבודתו על הפרויקט אדם יותר ויותר שעות נשאר במשרד ומגיע הביתה בשעות מאוחרות מאוד. לאחר מכן הוא וצוות הצעיר שלו ממשיכים לעבוד בלילות. באותו זמן מרי כבר התרגלה לכך, שאדם לא מגיע הביתה, אבל אין לה זמן להיות עצובה, בחדש כושר היא פוגשת מעריץ צעיר.

הסרט מציג בפני הצופים זוג מקסים ואוהב, שבמשך שלושים שנות נישואים עברו צלח ירידות ועליות, שגידלו ילדים ואירחו נכדים והיו מאוד עסוקים ופתאום מגיעים לגיל השישים, ונתקלים בבעיות אחרות לגמרי, שהם לא היו מוכנים לכך. אבל הם מחלטים לקחת את הכל לידיים, לשנות את המציאות ולא להיגרר רק אחרי האירועים. אפשר להגיד, שזה הצליח להם לא רע בכלל.

בסרט השתתפו:

איזבל רוסליני בתפקיד של מרי

ויליאם הרט – בתור אדם

דורין מנטל, קייט אשפילד, לוק  טרדאווי, איידן מקארדל, לזלי פיליפס וג’ואנה לאמלי, סיימון קאלו, ניקולס פארל, דורין מנטל ואחרים.