ראן

ראן הינו סרט דרמה, שבויים על ידי אקירה קורוסאווה.  זה היה סרט מספר עשרים ושבע שלו. הסרט מתבסס על עיבוד והתאמה של סיפור מוכר, שנכתב על ידי שייקספיר – “המלך ליר”. הסרט “ראן” היה סרטון האחרון שביים קורוסואווה, וגם היה הסרט היקר ביותר, שהופק עד אז ביפן. התקציב, המיועד לסרט היה בסביבות 12 מיליון דולר ועבודה על הסרט נמשכה כעשור.  התוצאה הייתה נהדרת, הסרט התקבל בהתלהבות. בשנת 1985 הייתה הקרנה בכורה ביפן ובארצות הברית. הסרט זכה בפרס אוסקר, המעצבת התלבושת ואדי אמי קיבלה אוסקר על עיצוב תלבושות לסרט הזה.

תקציר של סרט

בסרט מסופר על נפילתו של אצי’מונג’י, האב המזדקן מחליט לוותר על כתר ולהעביר הכל לשלושת הבניו: סאבורו, ג’רו, טארו.  כמו שאתם מכירים לפי האגדות, גם כאן הבן הבכור מקבל את הטירה היוקרתית. הבנים הבאים מקבלים גם כל אחד טירה. הם אמורים לתמוך אחד בשני ולשלוט בממלכה.’

ראן - עיבוד של שייקספיר למציאות יפנית

הידטורה, האב לא מקשיב לבנו הסאבורו, הוא חיי באילוזיות שבנים יהיו נאמנים לו, אבל לא כך יהיה. הדבר הראשון שמתרחש, לאחר שהידטורה עוזב את הכיסא המלכות, קשור לאשתו של טארו. היא מתחילה לכוון את טארו לתפוס את כל השליטה על ממלכה. היא רוצה לנקום על מות יקיריה, שנפלו קורבנות מיד של הידטורה, ולהפיל את כל השבט.

האירועים מתחילים להתגלגל אחד אחרי השני. נציגי של הפמליה של טארו רוצים לכבוש את הטירה של סאבורו, מכיוון שהוא אינו תמוך בטארו. סאבורו מצליח לעזוב את הטירה יחד עם פלוגותיו.

טארו, מוציא כרזה, שאוסרת לעזור להידטורו. הידטורה מתיישב בטירה השלישית, אבל טארו וג’רו מבצעים טבח בשומרי הראש של הידטורה, הטירה עולה באש. הידוטורה עוזב את הטירה הבוערת. באותו הזמן כוחות של טארו וג’רו נכנסים לטירה וכוחות של ג’רו הורגים את טארו.

קאידה, מאוד מהר משתלטת על ג’ורו ועומד מאחורי כל ההחלטות שהוא מקבל. היא דורשת ממנו להשאיר את אשתו ואף להרוג אותה. המשרת, שקיבל את הפקודה להרוג את סואנה, אשתו של ג’רו מסרב לבצע אותה, ואפילו מצהיר את ג’רו שלא כדאי להאמין לקאידה.

בזמן הזה הנאמנים של הידדטורה מגלים, דג’ורו יהרוג את הידטורה אם הוא יחזור להיות שפוי ומחליטים להצטרף לסאבורו, אבל הלורד הגדול מתבייש להודות בטעות. אבל לא כך חושב הבנו. לאחר קטעי מלחמה רבים, כל המנהגים של שבט נהרגים. הסוף הטראגי הגיע גם לנשים של האחים הגדולים.